co je nového

Závěrečné video

přidáno: 1. 8. 2013 0:11, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 1. 8. 2013 0:11 ]
Comenius song

přidáno: 1. 8. 2013 0:10, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 1. 8. 2013 0:10 ]

Na melodii Ódy na radost složila každá škola slova společné Comenius písně.Czech words

Radost máme že jste přišli že jsme se tu potkali
společně si zazpívali a vesele zahráli
Na světě je přece krásně nic nám v žití nechybí
stačí že se usmíváme že jsme jiní nevadí.

English words

Pleased To meet you here at Lakeside
We can sing this song with you
Let’s keep smiling we have friendship
Happy in this world with you

Everyone is very different
We all have our special skills
Let’s keep smiling we have friendship
Let’s sing out to everyone.

Dutch words

Wij zijn blij u te ontmoeten,
beste vrienden allemal
Praten, zingen, lachen, leren,
Samen in een andere taal.

Nieuwe vrienden, blije harten.
Warme vriendschap reeds twee jaar.
De verhalen uit drie landen
brengen ons dichtbij elkaar.

Czech final words

Děti různé barvy pleti stojí kolem dokola
s chodítkem i na vozíku sluníčko nás zavolá
Na světě je přece krásně nic nám v žití nechybí
společně si zazpíváme
FRIENDSHIP, VRIENDSCHAP, PŘÁTELSTVÍPoslední setkání v Belgii

přidáno: 13. 6. 2013 5:20, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 13. 6. 2013 5:20 ]

Ve dnech 5.-9. června proběhlo poslední setkání projektu Comenius Partnerství škol v rámci projektu Příběhy pomáhají s komunikací. Do belgické školy BuBao St. Gerardus jsme jeli již podruhé, tentokrát v šestičlenném týmu. 


Do města Genk, kde jsme byli ubytované jsme tentokrát dorazili velmi brzo (daň za vstávání po 3. hodině ranní) a tak jsme s radostí využili nabídky belgického koordinátora Krise k projížďce na kole krajem Limburk. Prázdninovou atmosféru doplnil úspěšný geocaching, 

projížďka na kole a geocaching


Ve čtvrtek ráno nás přivítali děti a učitelé ve škole BuBaO St. Gerardus úvodní slavností, Comenius hymnou - Óda na radost se slovy v Dutch a děti nám předaly naše jmenovky. Celý program pobytu byl velmi přátelský a inspirativní, fotografie dokáží říct víc než slova.OMI VISTA - interaktivní projekce, kterou budeme mít i u nás
ukázka hipoterapie s dětmi na vozíku


projížďka parkem


aktivity s dětmi


smyslová stezka pro bosé nohy
vystoupení dětí
FRIENDSHIP - VRIENDSCHAP - PŘÁTELSTVÍ

DĚKUJEME za přátelskou atmosféru a výbornou organizaci celému týmu BuBaO St. Gerardus.
DANK u voor een vriendelijke sfeer en een uitstekende organisatie hele team BubaO St. Gerardus.

Comenius setkání - podruhé u nás

přidáno: 22. 4. 2013 1:56, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 22. 4. 2013 1:56 ]

Společně s kolegy z britské a belgické speciální školy jsme od 21. do 24. března prožili několik krásných a inspirací nabitých dní při Comenius setkání, již po druhé v rámci dvouletého projektu "Příběhy pomáhají s komunikací". 
Motivačním a spojovacím prvkem tentokrát bylo nastupující Jaro (i když to tak rozhodně nevypadalo) a velikonoční svátky. Právě proto proběhlo první setkání na břehu Skupice a Čábelny při společném vynášení Zimy a přivítání Jara.
Po té se aktivity na přání hostů rozdělily. Zatímco kolegové z Belgie navštívili Jedličkův ústav a školy v Praze (jsou z podobného zařízení pro děti s fyzickým postižením), seznamovaly se britské učitelky v naší škole se systémem práce s dětmi s poruchou autistického spektra.
Odpolední aktivity byly ve znamení kreativity. Pod dohledem našich nadaných výtvarnic a při vzájemné spolupráci si hosté vyzkoušeli zajímavé výtvarné techniky s tiskem. 

Páteční ráno otevřely ukázky terapií - muzikoterapie, barevná terapie, trampolínink a biofeedback. Většina terapií byla pro hosty plná nových informací a naše šikovné terapeutky sklidily zasloužený obdiv. 
https://lh5.googleusercontent.com/-UBkGzpvshp0/UU8vNHW5ZWI/AAAAAAAAHZM/IWYJS-IGYn8/s720/My%2520Photo%2520Stream6.jpg
Následovaly aktivity ve třídách, kdy si kolegové z obou zemí připravili pro naše děti různé zajímavé aktivity s tématikou Velikonoc. Výsledkem byly výrobky s jarními motivy, velikonoční dobroty, ale také sportovní aktivity a hledání vajíček, ukrytých v zahradě. 
https://lh6.googleusercontent.com/-1qNLo72pg04/UU868Paid2I/AAAAAAAAHks/Rus8eBT2EvI/s720/My%2520Photo%2520Stream7.jpg

Společný program byl odpoledne završen slavností s nástupem vlajkové čety, předáním dárečku a slovy uznání na obou stranách. Naše skvělá taneční skupina "Spešl Stars" roztančila všechny zúčastněné a závěr patřil opět naší "Comeniusovské hymně" na melodii Ódy na radost. Slova v češtině i angličtině (verze v Dutch přibude v červnu), Radost máme, že jste přišli...., vehnala mnohým z dospělých slzy do očí.
 

Už bez dětí odpoledne proběhla týmová hra s poznáváním Poděbrad, volně inspirovaná geocachingem. Jak to hostům šlo a co si zapamatovali o Poděbradech, se ukázalo v zábavném vědomostním testu v průběhu společné večeře pro celý pedagogický sbor. 

Abychom dodrželi jarní a velikonoční tématiku a pro další seznámení s našimi tradicemi, jsme v sobotu společně navštívili skanzen v Přerově nad Labem.
 


Přestože počasí bylo po celou dobu setkání všechno, jen ne jarní, nemohlo ovlivnit inspirativní sdílení společných radostí i starostí v naší práci a hřejivé pocity přátelství a vzájemné spolupráce. Červnové setkání v Belgii potom tento dvouletý projekt uzavře.

Ohromné díky za podporu a výjimečnou spolupráci patří celému pedagogickému sboru - bylo úžasné sledovat, jak se barvitá mozaika celého setkání skládá a plní díky osobnímu nasazení a aktivitě každého člena naší školy. 

Job shadowing

přidáno: 22. 4. 2013 1:55, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 22. 4. 2013 1:55 ]

V týdnu od 18. do 22. března se, v rámci projektu Comenius - job shadowing, zapojila do práce v naší škole kolegyně z britské speciální školy, Karen Wake. V průběhu své stáže měla možnost zblízka poznat práci v autistických a rehabilitačních třídách, porovnat vzdělávací systém obou škol a navzájem si s českými kolegyněmi vyměnit zkušenosti ze své práce. 
Obě strany hodnotí tuto aktivitu jako velmi pozitivní obohacení a sdílení příkladů dobré praxe.

Návštěva ve Velké Británii po druhé

přidáno: 22. 4. 2013 1:52, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 22. 4. 2013 1:52 ]

V termínu 21.-25.11. jsme,  již podruhé, navštívili, společně s belgickými kolegy, partnerskou školu Lakeside v britském městě Welvyn Garden City. Protože podobná setkání proběhla již několikrát, bylo to jako návštěva u dobrých známých. Hudba a zpěv Ódy na radost, inspirované anglickým překladem našeho "speciálního" textu v květnu 2012 u nás zahájila třídenní zajímavý program.
Zčásti pracovní a inspirativní - ukázka terapie v bazénu, tvorba smyslových příběhů, terapie těžce postižených dětí prostřednictvím výběru vhodných metod krmení, návštěva ve škole podobné našim praktickým třídám 2. stupně... A protože šlo o setkání přátel, tak také s humorem a odpočinkovými aktivitami - snowtubing na umělém povrchu, výlet do přímořského města Brighton, nebo třeba pravá anglická vánoční večeře s krocanem a vánočním pudinkem. Fotografie najdete zde.
V březnu 2013 se staneme hostitelskou zemí zase my, a o týden dřív ještě navíc přivítáme ve škole kolegyni z britské školy na pracovní pobyt, při kterém by se chtěla seznámit se systémem práce u nás.

Komiksové příběhy

přidáno: 22. 4. 2013 1:48, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 22. 4. 2013 1:48 ]

Další možností, jak rozvíjet komunikaci prostřednictvím příběhů se staly komiksy. Každá z partnerských škol pracovala s nějakým příběhem, ke kterému žáci vymýšleli text. Úkolem ostatních bylo příběh převyprávět, případně doplnit vlastní interpretaci. Některé třídy pracovaly s hotovými obrázky, jiné použily vlastní fotografie.

Comenius setkání v ČR

přidáno: 20. 6. 2012 4:50, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 20. 6. 2012 4:50 ]

Ve dnech, 30.5. až 3.6. 2012, jsme přivítali naše belgické a anglické přátele u nás ve škole. Setkání jsme zahájili slavnostním shromážděním na školním náměstí. 
assembly in the school square
ceremony with the flags
V průběhu setkání se hosté seznámili se systémem speciálního vzdělávání v České republice, prohlédli si naše třídy a zúčastnili se části výuky. Páteční dopoledne bylo věnováno aktivitám, které si pro naše děti připravili. Belgičtí učitelé nás seznámili se sportovními aktivitami, vhodnými pro všechny bez rozdílu - Kinball a Boccia. Britské kolegyně s námi oslavili významné jubileum královny Alžběty.
Kinball and Boccia

Queen Elisabeth Universary
Odpoledne bylo věnováno ukázkám canisterapie a možnostem využití iPadů ve speciálním vzdělávání. A také výletům po okolí.
dog therapy and using of iPads in special education
V sobotu se skupiny rozdělily na zájemce o účast na Učitelském summitu pro speciální školy a zařízení, druhá skupina strávila den prohlížení památek v Kutné Hoře.
Večerní program napomohl navazování partnerských vztahů mezi učiteli, což je jedním z velmi důležitých předpokladů pro smysluplnou spolupráci mezi našimi školami.
FRIENDSHIP - VRIENDSCHAP - PŘÁTELSTVÍ

Další skype kontakty

přidáno: 20. 6. 2012 0:43, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 20. 6. 2012 0:43 ]

Další třídy se pomocí skype propojily se zahraničními kamarády, tady se děti navzájem seznámily se svými oblíbenými hračkami.

Comenius meeting v Belgii

přidáno: 20. 3. 2012 12:36, autor: Lenka Říhová   [ aktualizováno 20. 3. 2012 12:36 ]

Ve dnech 14.-18. března jsme ve čtyřčlenném složení navštívili partnerskou školu v belgickém městě Diepenbek. Naši milí hostitelé nám připravili zajímavý a podnětný program a dovolili nám stát se na pár dní součástí školní komunity. Více zde

1-10 of 18

Comments